Telegram
Viber
WhatsApp
ТІЛЬКИ У НАС
Оригінальні чаї високої якості
ВІДПРАВЛЯЄМО У ДЕНЬ ЗАМОВЛЕННЯ
В будь-яку точку України
БІЛЬШЕ 20 000
Задоволених покупців
Велика різноманітність чаю
ТІЛЬКИ СПРАВЖНІЙ КИТАЙСЬКИЙ ЧАЙ
Дізнатись більше
Китайський чай
Блог
kitajskij-chaj-tea-chay.com.ua

Інтернет-магазин Китайського чаю

 Наш інтернет магазин чаю пропонує не просто напій, а задоволення та енергію життя! У нас Ви легко і швидко зможете підібрати собі якісний китайський чай на будь-який смак та гаманець. Окремо хочеться уточнити той факт, що батьківщина чаю – це все-таки Китай, і відповідно тільки в цій країні є найбільша кількість видів і сортів чаю, а також безліч способів його виробництва та ферментації. Нижче наводимо відповідну градацію.

Види чаю.

  • Білий чай – найменш ферментований.
  • Жовтий чай - найрідкісніший і малоокислений.
  • Зелений чай – середня ферментація.
  • Улун – середня глибина окислення.
  • Пуер - глибокий ступінь ферментації.
  • Червоний чай – сильно окислений.
 

Якщо дивитися з боку виду виготовлення, весь китайський чай можна розділити на такі категорії:

  • розсипний або листовий чай;
  • чай в пакетиках;
  • пресований чай;
  • чайна смола;
  • порошковий чай (розмелений);
  • гранульований чай;
 

 Також відрізняють моночай, купажований і чай з добавками і ароматизований - із застосуванням натуральних ароматизаторів - жасмину, імбиру, женьшеню, персика і манго. Окремою категорією стоять екзотичні варіанти: чай з бутонів троянд, орхідеї, квітів гібіскуса, кориці, також багатьом відомий ройбуш, ерба мате та японський чай матча. Є сенс також згадати трав'яний чай (наприклад з ромашки або м'ятний), який дуже корисний для здоров'я, а також ягідний або фруктовий – які багаті на вітаміни. Є також і відмінність на вигляд сушіння напівфабрикату - природної, на багатті або в диму - як лапсанг сушон з типсами. Крім того, чай з Китаю є найякіснішим, і найдорожчі сорти зростають саме там. Цейлонський чай, який росте на Шрі Ланці, природно трохи поступається за якісними показниками, та й вибір його явно бідніший. Те саме стосується і індійського напою. Та й до самої Індії він потрапив аж у 19 столітті, куди його привезли піддані британської корони. Хоча сорти Ерл Грей, Ассам та Дарджилінг в останні десятиліття знайшли своїх шанувальників і в нашій країні.

Історія чаю.

 Хороший китайський чай - це флеші рослини камелія (Camellia), він вперше згадується у четвертому-п'ятому століттях при династії Хань, коли він мав поширення як лікарський настій. А поширився він за часів правління династії Тан, тоді правда його пили при дворі імператора і в найпросунутіших монастирях, але дуже швидко його смакові якості були гідно оцінені і він стає щоденним напоєм, тоді ж чай почав експортуватися в землі тюркських кочових народів, де він і донині вважається національним напоєм (наприклад, у Монголії або у уйгурів). А за кілька століть китайці навчилися його доводити до потрібної кондиції безліччю способів та варіантів.

kitajskij-chaj-tea-chay.com.ua

 Приблизно в 778 році Лу Юй (відомий китайський поет і популярний письменник, який жив за часів імперії Тан) написав уже культовим «Канон чаю» (дослівно - Ча цзін). Але тільки з 10 століття - це час династії Сун, чай почали заварювати способом, схожим на теперішній традиційний. Тоді масово почали пити замість брикетного - листовий чай і чай у вигляді порошку (який під час заварювання потрібно було якийсь час збивати віночком), а саме чаювання перетворювалося на дуже вишуканий ритуал, особливим досягненням у цьому плані стала Сунська чайна церемонія, яку пізніше запозичили собі японці, і з часом вони теж з'явилася своя - японська чайна церемонія.

 Далі ми розповімо про те, як купити елітний чай високої якості, які бувають його сорти і методи виробництва, а також приготування самого напою. І це дуже корисна інформація, тому що для правильного вибору та подальшого задоволення від чаювання, потрібно хоча б трохи вникнути в цю тему, щоб сильно розчаруватися після покупки.

Склад чаю.

 Сам по собі чай - це дуже складна комбінація речовин, яка поступово надає на організм багатоплановий і дуже сприятливий вплив. Вже відомо про більш ніж 310 різних його хімічних сполук. Це насамперед дубильні речовини – а саме танін, завдяки якому чай отримав терпкий. Далі - ефірні олії, це те, що надає чаю його вишуканий аромат, а також в'яжучий або солодкий смак. Алкалоїди - це насамперед поєднання теїн, завдяки якому людина отримує приємний вплив на її нервову систему. У цьому сенсі можна сказати, що чай без кофеїну, хоча це схожа речовина, але яка має більш м'яку дію та ефект. Велика кількість білків та амінокислот, які позитивно впливають на загальний обмін речовин. Біологічні пігменти, які забарвлюють готовий настій - теарубігени та теафлавіни, каротин та хлорофіл. Катехіни – вони присутні у чаї у вигляді органічних речовин групи флавоноїдів, це поліфенольні сполуки, які є потужними антиоксидантами та перешкоджають в'янню шкіри, старінню організму і навіть розмноженню ракових клітин. Вітаміни, основним з яких є вітамін Р, він здатний зміцнювати стінки судин і навіть стабілізувати мембрани у клітин. Також у чаї багато вітамінів В і С (аскорбінова кислота), що теж позитивно позначається на стані тіла та настрої

Властивості чаю.

 Це біологічно активний напій, який дає людям гарний настрій, чудово бадьорить і заряджає енергією, та й насолодитися вишуканим смаком – теж не зайва справа. Якщо у Вас депресія, ви страждаєте від зниженого тиску, загальною слабкістю і навіть головним болем – він також буде в тему. Хоча в чаї і міститься кофеїн, але його вплив на людину (серце, судини тощо) дуже м'який, та й в організмі він надовго не затримується. Деякі сорти з успіхом використовуються для схуднення та нормалізації загального обміну речовин, і навіть із похмілля! У Китаї ще давним-давно придворні лікарі лікували цим напоєм дворян та імператорів, вірячи, що чай навіть виводить отрути. Якщо Ви вирішили купити чай в Україні (таких містах як Київ, Дніпропетровськ та інші), то маєте чітко уявляти, яким смаковим якостям він повинен задовольняти, адже тільки простий магазин чаю за рогом пропонує кілька (у кращому випадку десяток) видів цього напою, а в інтернеті чай представлений безліччю видів та сортів, у різноманітності яких часом не просто розібратися, особливо це стосується тих найменувань, які Ви ще не куштували. А що стосується офлайн магазинів та супермаркетів, то там можна виявити чаї нібито цейлонського чи індійського походження (хоча напевно він завезений з В'єтнаму чи Індонезії, де про якість листа та нормальну його ферментацію, а також сушінню говорити не доводиться). Особливо уважно потрібно ставитися до тих найменувань, коли фасування продукту вироблялося в Україні, тоді Ви заплатите не лише за неякісний чай, а й за сміття з пилом у пачці. Нічого не поробиш. Такими є реалії нашого часу. Тому виробник та постачальник у цьому плані – це основний фактор якості.

Виробництво чаю.

 Китайський чай у наші дні росте на плантаціях в основному це провінції Юннань і Фуцзянь, причому чим вище вони в горах, тим дрібнішими і як правило належать дрібним фермерам, оскільки збирання сировини в таких умовах можна проводити тільки вручну, а великі плантації в долинах. У підніжжя гірських масивів - це вже прерогатива чайних фабрик і переробних заводів, тут вже використовується механізована праця, що дозволяє виробляти чай у великих обсягах і забезпечувати прийнятну ціну.

 Так із сортів, що ростуть високо в горах, виробляють чудовий органічний чай одного виду, з тих, що збираються в долинах – інші сорти, з дерев на скелях – треті. Ще кілька характеристик чаю. Дуже велику роль як напій та його вартість грає ще й вік самого дерева. Якщо Вам потрібно купити чай з Китаю, слід врахувати, що найелітніші і найдорожчі чаї збираються з кущів, вік яких більше тисячі років! Ціна чаю з такого дерева може сягати кількох тисяч доларів за кілограм. Але воно того варте.

Користь чаю.

 Якщо сировина була якісною і збиралася зі старих кущів камелії, то напій з такого листя виходить дуже дубильним, в цьому і полягає користь - що гарантовано очистить Ваш організм від будь-яких патогенних мікроорганізмів, що у свою чергу благотворно позначиться на Вашому самопочутті та здоров'ї, адже Ви просто перестанете хворіти, також він буде дуже розслаблюючим і відмінно підійде для детоксикації. Менш дорогі види (щодо) – ті, що зібрані з дерев, яким 100 і більше років. Лікувальний ефект від такого чаю також високий. Ну і відносно дешевий чай - той, що заготовляється з кущів невеликого віку, який сушиться і ферментується на будь-який смак. Є ще окрема категорія – старі чаї, тобто ті, що були виготовлені кілька чи кілька десятків років тому. Вважається, що корисні властивості такого старого продукту істотно вищі за той, який був зроблений нещодавно.

Як заварювати чай?

 Іноді його заварюють у термосі, але в основному використовують метод проток - це коли одна доза сухого чаю засипається в чайник і настоюється в кілька наступних один за одним циклів, при цьому час настоювання в кожному циклі поступово збільшується. Чайний посуд тут використовується різний - скляний заварник, порцеляновий типод або гайвань - за смаком. Використовується крутий (для темного чаю) і не дуже (для білих і зелених типів) окропу, при цьому кип'ятити чай не можна - це допускається тільки для хей ча тибетського. Правильно приготована вранці чашка чаю ароматом та смаком здатна підняти настрій на цілий день.

 Якщо Вам потрібно купити чай в інтернеті, то потрібно ще враховувати і те, що є ще градація на сировину, вирощену на сонці та в тіні, також деякі види бувають з додаванням чайних бруньок, тіпсів, квітів, молодого листя. Це також впливає на ціну. Яка ціна на наш справжній чай? Різна. Від демократичної ( 450 грн/кг) до дорожчої, залежно від її віку та якості. Але в будь-якому випадку Ви залишитеся задоволені своїм вибором, адже наш товар має відмінні характеристики, що вже само по собі говорить про високу якість, тому наш інтернет магазин чаю – надійний партнер, та й відгуки про наші товари найпозитивніші, а якщо Ви не знаєте на якому сорті зупиниться, ми можемо запропонувати пробник будь-якого виду. Нашими покупцями вже стали люди з багатьох міст України, таких як Полтава, Львів, Миколаїв та інше, чим ми власне кажучи дуже пишаємося. Щоб швидко розібратися в цій темі, можна відразу купити китайський чай різних видів та сортів, для того, щоб їх порівняти та визначити для себе перевагу у смаку. А потім вже більш скрупульозно вникати в сорт, що сподобався, і можливо через деякий час Ви вже станете гурманом в даній сфері і зможете консультувати своїх друзів і знайомих, і так легко заслужите повагу з їхнього боку, а якщо ви вже знавець, то додаткова дегустація точно не завадить. Та й насолоду отримаєте чимало від самого напою. У нас також можна купити чай оптом за унікальною ціною, ми пропонуємо вигідні умови для співпраці та солідні знижки на весь асортимент. Надсилаємо замовлення по Україні, також у всі міста, Вінниця, Полтава, Черкаси та інші обласні центри та селища різними службами доставки у дуже короткі терміни, ніж заслужили лише позитивні відгуки наших клієнтів, а від якості продуктів вони просто у захваті! Тому – вникайте у наш асортимент та замовляйте!