logo
настоящий китайский чай
Мова:

Мови

  • Українська
  • Русский

 

   Білий чай – це як не дивно, мабуть самий древній вид, і відповідно, один з самих вишуканих. Ось чому його пили імператори Азії і аристократи Європи. Саме його дуже слабенько окислюють (ферментують), всього коло 5-7 %, і тільки с тою метою, щоб мінімально змінити його цілющі властивості.
     Адже головний сенс існування білого чаю як раз і є в тому, щоб майбутній напій максимально був наближений до свіжого листка, що росте на кущі, тобто має як можна більше природних не змінених виробництвом властивостей. Тому, зовсім не дивно, що ціна на цей вид чаю доволі солідна, і він по праву рахується одним з самих престижних і дорогих.
    Особливість технології виробництва білого чаю ще й в тому, що в ній не передбачено зкручування листя, тому, готовий продукт виглядає трохи негароно, але це як раз і є признаком природнього сушіння листя а відповідно і максимальної для людини користі самого напою.
    На першому етапі виготовлення зірване литя короткочасно (не більше 1 хвилини) поміщують над паром ( в деяких випадках в дим ), а далі  - сушать. Ось і вся технологія. В ній нема ферментації в звичайному виробничому розумінні цього слова (тобто примусової), вона йде природнім чином в процесі висихання листя. А сама сушка проводиться в кілька стадій: листя то нагрівають і підсушують на сонці, то потім переносять в тінь, потім процедуру можуть повторити.

  Сировиною для білого чаю завжди служать або самі якісні верхівки з молодих, ще до кінця не розкритих пагонів чайного дерева (і тільки з першого збору в році), або зовсім не розкриті його бруньки, котрі сильно покриті білим ворсом, що скоріше всього і дало таку назву даному чаю. Для елітних сортів беруть тільки один самий верхній лист з усієї гілки, або перший і другий.

   В процесі збору і доведення чаю до потрібного стану, з листям (або бруньками) поводяться максимально бережно і поки вони ще сирі і під час просушування – тому в результаті виходить відбірний чай, в якому кожен листок або брунька цілі, не пошкоджені при виробництві, що теж говорить про рівень та вишуканість готового продукту. І саме ціле листя або бруньки говорять про високу якість білого чаю. Так як інше буде говорити про те, що або було використано погану сировину, або в процесі виробництва порушили «правильну» технологію. Крім того, в готовому чаї не повинно бути в'ялих, окислених (бурих або коричневих) чи зкручених листків, їх колір повинен бути практично таким як і на дереві, тобто верх – зеленим, низ – бідьш світлим, білуватим.
    Згадки про цей вид чаю були вже 800 років тому. В древні часи імператори Китаю пили тільки білий чай, так як він рахувався лікувальним і таким що продовжує життя, і навіть є історично підтверджені факти реального виліковування придворних від деяких недугів внаслідок регулярного чаювання. Даний вид нараховує біля 10 підвидів.
   Купити білий чай, потративши на нього нормальні гроші  - це всього пів справи. Його ще потрібно вміти правильно заварювати, щоб від цього була одна тільки користь. Як правило, температура води для цього має бути не високою (50- 70 градусів), що і гарантує зберігання всіх корисних якостей а також вишуканий аромат напою. Та й настоювати його треба від хвилини до п'яти – так як перенастояним він почне сильно гірчити. Показник правильно завареного чаю – терпковато-солодкуватий смак з м'яким відтінком чайної олії, квітів та листя.
    В нашому інтернет магазині завжди можна підшукати і купити білий чай по Україні і Києву в широкому асортименті та на будь-який смак. Ми швидко доставимо його в будь-якие місто: Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя та ін. Наш вибір, ціна і сервіс Вас приємно здивують!